KONST / Litografier / Färglitografi 11955072
nr 1195 5072
Ingvar Hurtig
(f. 1934), Sverige
Färglitografi, "Björnmossa". Signerad, daterad 1981, numrerad 173/200. Motivet: 37x47 cm
Ingvar Hurtig, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1934.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 6 augusti 2018
kl 18:37:26
300 kr
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Ingvar Hurtig
Läs mer om Ingvar Hurtig